Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jakie kryptowaluty można kupić na eToro?

Jakie kryptowaluty można kupić na eToro?

Giełdy i kantory
17 stycznia, 2022
1542
kryptowaluty etoro

Jakie kryptowaluty można kupić na eToro? eToro to popularna i uznana wśród społeczności platforma, posiadająca bogatą ofertę kryptowalut dostępnych do inwestowania. Dzięki eToro można kupować, sprzedawać, przechowywać i wysyłać wirtualne waluty. Firma została założona w 2007 roku przez Yoni Assia i Ronen Assia. Ma siedzibę w Tel Awiwie, a także oddziały na całym świecie m.in. Francji, Irlandii, Australii, Rosji.

eToro oferuje bezpieczne inwestycje w kryptowaluty, a także rozwiązania ściśle związane ze sferą wirtualnych walut – m.in. portfel kryptowalutowy eToro Wallet, obsługujący ponad 120 cyfrowych walut i umożliwiający wymianę kryptowalut pomiędzy 500 par (krypto)walutowych, a także funkcjonalność stakingu.

Firma cały czas prężnie dodaje do swojej oferty nowe cyfrowe aktywa, dzięki czemu może zaoferować pokaźną listę obsługiwanych kryptowalut, które można z łatwością kupować, sprzedawać, trzymać w portfelu i przesyłać. Zobaczmy zatem jakie kryptowaluty można kupić na platformie inwestycyjnej eToro

Jakie kryptowaluty obsługuje eToro?

Sprawdź pełną listę kryptowalut, które są dostępne w ramach inwestycji na platformie eToro.

  1. Bitcoin (BTC) – cyfrowa waluta, która została po raz pierwszy wprowadzona w 2009 roku. Transakcje Bitcoin są dokonywane bez banków i pośredników, co oznacza, że nie ma organu zarządzającego.
  2. Litecoin (LTC) – kryptowaluta, która powstała w 2011 roku jako szybsza i tańsza alternatywa dla Bitcoina.
  3. Bitcoin Cash (BCH) –  hard fork Bitcoina, który powstał w sierpniu 2017 roku. Oferuje zwiększony rozmiar bloku do 8 MB, co pozwala łańcuchowi bloków na przetwarzanie większej liczby transakcji jednocześnie.
  4. Ethereum (ETH) – zdecentralizowana platforma oparta na sieci blockchain przeznaczona do budowania aplikacji, które działają dokładnie tak, jak je zaprogramowano – bez ryzyka oszustwa, cenzury lub ingerencji osób trzecich.
  5. XRP (Ripple) – system rozliczeń w czasie rzeczywistym, sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych stworzona przez Ripple Labs. Celem projektu jest umożliwienie bezpiecznych, natychmiastowych i prawie darmowych globalnych transakcji finansowych dowolnej wielkości.
  6. DASH  – Dash to zdecentralizowana organizacja autonomiczna z systemem zarządzania. Jest to cyfrowa waluta, która została wydana w 2014 roku i pierwotnie nosiła nazwę “Darkcoin”.
  7. Ethereum Classic (ETC) – Ethereum Classic to kontynuacja oryginalnego blockchaina Ethereum (a dokładniej jego fork). Jest to zdecentralizowana platforma, która obsługuje inteligentne kontrakty.
  8. Cardano (ADA) – zdecentralizowany projekt blockchaina i kryptowaluty. Został zbudowany od podstaw z naciskiem na skalowalność, bezpieczeństwo, interoperacyjność. Cardano jest rozwijany przez globalny zespół czołowych naukowców i inżynierów.
  9. IOTA (MIOTA) – projekt stworzony do obsługi Internetu Rzeczy (IOT), a także do tanich w opłatach transakcjach.
  10. EOS – popularna wśród inwestorów kryptowaluta oferująca m.in. rozwiązania do biznesu
  11. NEO – konkurencja dla Ethereum stworzona przez Chińczyków. Projekt koncentruje swoje rozwiązania na inteligentnych kontraktach.
  12. TRON (TRX) – platforma, której celem jest zapewnienie publicznej infrastruktury dla globalnego przemysłu rozrywki cyfrowej.
  13. ZCASH (ZEC) -kryptowaluta zaprojektowana do kopania za pomocą CPU/GPU, co oznacza, że nie można kopać za pomocą układów ASIC. Pomysł na Zcash został stworzony w październiku 2016 roku przez Zooko Wilcox-O’Hearn.
  14. Binance Coin (BNB) – głównym celem Binance Coin jest ułatwienie ludziom handlu kryptowalutami bez ponoszenia wysokich kosztów transakcyjnych, a także zapewnienie płynności dla innych monet. Ponadto służy do obniżenia opłaty na platformie Binance.
  15. Tezos (XTZ)
  16. Polkadot (DOT) – kryptowaluta, która ma być rozwiązaniem problemów skalowalności i bezpieczeństwa, z jakimi boryka się technologia blockchain. Jest to protokół o otwartym kodzie źródłowym przeznaczony do tworzenia sieci łańcuchów bloków, które będą w stanie komunikować się ze sobą.
  17. Maker (MKR) – autonomiczna organizacja (DAO) emitująca token DAI, który jest skorelowany z ceną dolara.
  18. Compound (COMP) – lokaty na blockchainie i dostarczanie płynności.
  19. Chainlink (LINK) – zdecentralizowana wyrocznia, która nie tylko dostarcza wiarygodne dane, ale także gwarantuje ich autentyczność.
  20. Uniswap (UNI) – natywny token zdecentralizowanej giełdy Uniswap
  21. Yearn.finance (YFI)
  22. Dogecoin (DOGE) – memowa kryptowaluta uruchomiona dla żartu w 2013. Obecnie zajmuje wysokie rankingi w kapitalizacji rynkowej i służy jako środek płatniczy.
  23. AAVE
  24. Filecoin (FIL) – zdecentralizowana sieć przechowywania danych, której celem jest zastąpienie usług przechowywania w chmurze.
  25. Algorand (ALGO) – kryptowaluta stworzona aby rozwiązać niektóre z głównych problemów, z którymi borykał się Bitcoin na przestrzeni lat, takich jak skalowalność i opłaty transakcyjne.
  26. COSMOS (ATOM) – zdecentralizowana sieć niezależnych i  równoległych łańcuchów bloków.
  27. Decentraland (MANA) – projekt wirtualnego świata, w którym użytkownicy mogą tworzyć, doświadczać i zarabiać na treściach.
  28. Enjin (ENJ) – głównym celem monety jest wykorzystanie w branży gier.
  29. Basic Attention Token (BAT) – cyfrowy token reklamowy oparty na blockchain, który nagradza wydawców, reklamodawców i użytkowników.
  30. Polygon (MATIC) – kryptowaluta dostępna do kupienia na eToro, która ma na celu rozwiązanie problemów skalowalności i opłaty transakcyjnej obecnych kryptowalut.
  31. Spark (FLR)
  32. Chilliz (CHZ) – kryptowaluta zasilająca system głosowania wśród fanów na platformie Socios.com
  33. Solana (SOL) – kryptowaluta zaprojektowana tak, aby była wysoce skalowalna. Może przetwarzać transakcje znacznie szybciej niż inne kryptowaluty
  34. The Graph (GRT)
  35. 1Inch – natywny token zdecentralizowanej giełdy 1Inch.
  36. Curve (CRV)
  37. CELO
  38. Sushiswap (SUSHI) – natywny token zdecentralizowanej giełdy opartej o blockchain Binance Chain.
  39. Shiba Inu (SHIB) – kolejna memowa kryptowaluta. Zyskała na popularności m.in. dzięki wpisom publikowanym na Twitterze przez Elona Muska.
  40. Axie Infinity (AXS) – cyfrowa waluta o otwartym kodzie źródłowym, zaprojektowana do użytku w grze Axie Infinity.  Służy m.in. do kupowania i sprzedawania Axies.
  41. The Sandbox (SAND) – kryptowaluta przeznaczona do użytku w branży gier. Została stworzona z myślą o zapewnieniu bezpiecznego, uczciwego i przejrzystego środowiska do grania.
  42. Quant (QNT)

Kryptowaluty na eToro zdobywają coraz to większe zainteresowanie społeczności. Nic dziwnego, bowiem obsługuje ona ponad 10 milionów użytkowników z całego świata. Sama lista kryptowalut obsługiwanych przez eToro jest całkiem imponująca. Z pewnością jest to platforma, która stanowi niezłą konkurencję dla innych giełd czy brokerów. Warto mieć także na uwadze, że eToro co miesiąc dodaje do swojej oferty nowe kryptowaluty z potencjałem i te słynące popularnością wśród traderów. Ponadto oprócz kilkudziesięciu cyfrowych walut dostępnych w ramach eToro, ponad 100 kryptowalut i wymiany pomiędzy nimi oferuje również odrębna aplikacji dla użytkowników – eToro Wallet.



Jeden komentarz

  • M
    M_K

    Bardzo przydatna lista obsługiwanych kryptowalut przez eToro. Trafiłem na ich ofertę, jednak nie do końca byłem w stanie znaleźć wszystkie kryptowaluty, jakie można kupić na platformie. Przy okazji pytanie do użytkowników portalu, jakie macie opinie o etoro wallet? Teraz po tej większej korekcie będę chciał porobić zakupy i zastanawiam się nad portfelem, w którym będę mógł je trzymać.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.