Jak i gdzie kupić Shiba Inu (SHIB)?

Jak i gdzie kupić Shiba Inu (SHIB)?

Kupno kryptowalut
28 marca, 2022
271
shiba_inu

Shiba Inu był zdecydowanie najbardziej popularnym meme coinem w 2021 roku. Po sukcesie Dogecoina w pierwszej połowie roku, Shiba zawładnęła sceną psich monet. SHBI jest kryptowalutą opartą na Ethereum, podczas gdy Dogecoin działa na swoim własnym blockchainie. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest SHIB, jak kupić Shiba Inu i z jakiej giełdy lub brokera najlepiej skorzystać w tym celu oraz czy warto w zainwestować w ten token. Tak więc, zaczynamy!

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Shiba Inu zyskała ogromną popularność, a co za tym idzie możliwość zakupi SHIB pojawiła się na wielu platformach. Jednak jedną z najlepszych jest zdecydowanie broker eToro i to właśnie na nim skupimy się w dzisiejszym przewodniku. Tak więc przejdźmy do sedna. Aby kupić Shiba Inu (SHIB) postępuj według poniższych instrukcji.

Jak kupić Shiba Inu (SHIB) na eToro?
Instrukcja krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, najlepszą platformą do zakupu Shiba Inu (SHIB) jest broker eToro. Za pomocą tej platformy kupisz Shiba Inu w sposób bardzo prosty i intuicyjny. Z jej obsługą powinien poradzić sobie nawet największy laik.

Przejdź do platformy eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

1. Jeżeli jeszcze nie masz konta na eToro, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest wejście na oficjalną stronę brokera. Następnie musisz kliknąć w przycisk „Dołącz Teraz” umieszczony w prawym górnym rogu. Możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link. Przeniesie Cię on od razu do strony rejestracji.

jak kupić ethereum na etoroInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

2. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wszystkich niezbędnych informacji. Rejestracja na eToro przebiega niemal identycznie jak na każdej innej stronie internetowej. Musisz jedynie wpisać swoją nazwę użytkownika, email oraz hasło, a następnie nacisnąć przycisk „Utwórz rachunek”. eToro pozwala też na połączenie konta Facebook lub Google.

etoro ethereum jak i gdzie kupić

3. Teraz będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Aby to zrobić, musisz przesłać do eToro skan swojego dokumentu tożsamości, np. paszportu lub dowodu osobistego.

4. Jeżeli pomyślnie się zarejestrowałeś i zweryfikowałeś swoje konto, czas aby doładować je środkami. Aby to zrobić, wystarczy, że klikniesz przycisk „Zasil konto” w głównym panelu.

etoro ethereum jak kupić

5. W tym momencie musisz wybrać kwotę zasilenia oraz metodę płatności. Następnie kliknij „Prześlij”.

6. To tyle. Udało Ci się zasilić konto pierwszymi środkami. Teraz możemy przejść do wyjaśnienia jak kupić Shiba Inu (SHIB) na eToro. Proces ten jest banalnie prosty. Właściwie, sprowadza się on zaledwie do kilku kliknięć. Najpierw musisz przejść do zakładki „Odkryj”, a następnie kliknąć „Kryptoaktywa”.

jak gdzie kupić eth

7. W tym miejscu wyświetlą Ci się wszystkie dostępne kryptowaluty na eToro. Wybierz SHIBxM i kliknij w guzik „Trade”.
  jak kupić shiba inu shib

8. W tym miejscu musisz wpisać kwotę, za którą chcesz kupić Shiba Inu. Minimalny zakup na eToro to 50 dolarów. Po wpisaniu kwoty naciśnij „Otwórz Pozycję”.

jak zainwestować w shiba inu shib

9. To tyle. Właśnie stałeś się dumnym posiadaczem tokena SHIB!

Nie sprawdziłeś jeszcze oferty eToro? - Zrób to!

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Co to jest Shiba Inu (SHIB)?

Shiba Inu to kryptowaluta stworzona w sierpniu 2020 roku przez założyciela o pseudonimie Ryoshi. Swoją nazwę wzięła od psa rasy Shiba. Jest to jednak zupełnie inna kryptowaluta niż Dogecoin, który również opiera się na tej samej rasie psa. Właściwie, Shiba Inu nazywa sama siebie „zabójcą Dogecoina”.

Podobnie jak wiele innych kryptowalut, Shiba Inu działa w oparciu o zdecentralizowaną sieć, czyli tzw. blockchain. Blockchain śledzi i zarządza kryptowalutą, weryfikując transakcje i zapisując każdą z nich. W ten sposób ta baza danych staje się długotrwałym zapisem ruchu kryptowaluty. Konkretnie, Shiba Inu działa na blockchainie Ethereum. Dzięki temu kryptowaluta ta jest tak samo bezpieczna i funkcjonalna jak ta platforma.

Shiba Inu jest sprzedawana za ułamki grosza. W listopadzie 2021 roku jedna moneta kosztowała mniej niż 0,00005$. Z szybkich obliczeń wynika, że około 200 monet kosztowało jednego centa. Pomimo niewielkiej ceny, wartość wszystkich monet Shiba Inu wynosi obecnie ponad 12 miliardów dolarów. Według Coingecko, w obiegu znajduje się 549,146,987,315,505 SHIB. Co ciekawe, około 40 procent podaży Shiba Inu zostało nieodwołalnie „spalonych” przez współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Oznacza to, że zostały one skutecznie zniszczone i nie mogą być wykorzystane ponownie.

Shiba Inu gwałtownie zyskała na wartości we wrześniu 2021 roku, kiedy została dodana do platformy Coinbase.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Czy warto inwestować w Shiba Inu?

Wartość Shiba Inu znacznie wzrosła w czasie krótkiego istnienia, ale sam ten fakt nie czyni z niej dobrej inwestycji. Zamiast patrzeć na wzrost cen i wpadać w FOMO, ważne jest, abyś zrozumiał, co kupujesz i dlaczego wartość tej waluty może wzrosnąć lub nie. W przypadku większości kryptowalut nie są one poparte aktywami ani przepływami pieniężnymi bazowego biznesu.

To oparcie o aktywa i przepływy pieniężne to coś, co odróżnia tradycyjne inwestycje od kryptowalut. W przypadku akcji inwestujesz w przyszłość biznesu, więc jeśli będzie dobrze prosperował, Twoja inwestycja również będzie zyskiwała. Masz też prawne roszczenie do firmy.

Z drugiej strony, w przypadku kryptowalut takich jak Shiba Inu, Twoja inwestycja nie jest w ogóle poparta żadnymi aktywami ani przepływami pieniężnymi. Jedynym sposobem na zarobienie pieniędzy jest pojawienie się kogoś, kto będzie chciał zapłacić ci więcej za twoje monety. Dlatego kluczowym czynnikiem napędzającym rozwój kryptowalut jest optymizm i spekulacja. Traderzy wygrywają, gdy uda im się nakłonić kogoś innego do zakupu kryptowaluty za większą kwotę, co w inwestowaniu nazywa się teorią większego głupca.

Jeśli źródło traderów się wyczerpie, nie będą oni już w dalszym ciągu wchodzić na rynek, a tym samym podnosić cen. Ta spekulacyjna natura sprawia, że legendarni inwestorzy, tacy jak Warren Buffett, trzymają się z dala od kryptowalut.

Sprawdź ofertę Shiba Inu i 40 innych kryptowalut na eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Wreszcie, jest jeszcze kwestia ceny Shiba Inu, która jest niewielka. Niektórzy traderzy postrzegają ją jako rodzaj kryptowalutowej loterii, ponieważ mogą sobie pozwolić na zakup np. 1 miliona tych monet (w cenie kilkudziesięciu dolarów). Podobnie jak w przypadku groszowych akcji, myślą, że gdyby moneta podrożała do jednego centa, zarobiliby mnóstwo pieniędzy. Nawet gdyby Shiba Inu doszła do poziomu, na którym notowany jest Dogecoin, spieniężyliby swoje udziały.

Chociaż cena monety może w końcu pójść „to the moon”, szanse na to nie są w tym momencie zbyt wysokie.

Gdzie najlepiej kupić Shiba Inu?

Shiba Inu choć jest stosunkowo młodym projektem, szybko zyskała ogromną popularność. To sprawiło, że handel nim umożliwiły największe platformy kryptowalutowe na świecie. Oznacza to, że nie powinieneś mieć żadnych trudności z zakupem tokena SHIB. Niemniej jednak, według naszego zespołu, najlepszym miejscem do zainwestowania w Shiba Inu jest broker eToro. Ta platforma kontraktów CFD na kryptowaluty oferuje bowiem ogromny wolumen oraz płynność. Oznacza to, że w przypadku kiedy będziesz chciał zrealizować zyski, nie będziesz miał z tym problemu.

eToro oferuje także wiele różnorodnych metod płatności. Możesz skorzystać po prostu z przelewu bankowego, ale nie tylko. eToro umożliwia dokonywanie wpłąt za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a nawet PayPal. Od wybranej metody będą się jednak różnic prowizje, które poniesiesz. W przypadku eToro są one jednak przejrzyste. Wszelkie szczegóły dot. opłat możesz znaleźć na oficjalnej stronie platformy.

Gdzie przechowywać Shiba Inu?

To gdzie będziesz przechowywał swoje tokeny Shiba Inu zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze powinieneś zadać sobie pytanie, jakim typem inwestora jesteś. Jeżeli aktywnie handlujesz lub patrzysz na swoją inwestycję krótkoterminowo, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby SHIB trzymać w portfelu eToro. Musisz jednak pamiętać o ryzyku takiego rozwiązania. eToro to platforma, która jest podłączona do Internetu przez całą dobę. Oznacza to, że potencjalnie może paść ofiarą hakerów (chociaż jeszcze tak się nigdy nie stało). W przypadku kiedy napastnikom uda się zhakować gorące portfele tego brokera, Ty również stracisz swoje środki. Warto również zaznaczyć, że korzystając z portfela eToro, nie jesteś właścicielem kluczy prywatnych. Zakupione Shiba Inu nie należą więc bezpośrednio do Ciebie. Ty posiadasz jedynie ekspozycję.

Jeśli jednak inwestujesz większe sumy lub rzadko dokonujesz transakcji, ponieważ patrzysz na swoją inwestycję w długim terminie, warto zainwestować w portfel sprzętowy. To urządzenie, które przypomina pendrive USB oferuje maksymalne bezpieczeństwo Twoich środków. Tego typu portfel przechowuje bowiem Twoje klucze prywatne w trybie offline. Niestety, wraz z większym bezpieczeństwem, w parze nie idzie wygoda oraz koszty opłaty. Shiba Inu to token ERC-20 zbudowany na Ethereum, więc koszt jego przesłania z portfela sprzętowego w szczytowych momentach może kosztować nawet kilkadziesiąt dolarów.

Jak kupić Shiba Inu za gotówkę?

eToro to nie jedyna możliwość zakupi Shiba Inu. Niektórzy mogą woleć zachować większą anonimowość i nie przechodzić procesu KYC. Wtedy dużo lepszą opcją jest zakup SHIB za gotówkę. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich są giełdy P2P. Niestety, platformy peer-to-peer wymagają weryfikacji, a co za tym idzie nie zapewniają prywatności.

Niemniej jednak są one bezpieczne, ponieważ wykorzystują one tzw. funkcje escrow. Wykorzystując giełdy P2P możesz kupić SHIB za pomocą praktycznie każdej metody płatności, od przelewu bankowego, przez Revoluta, BLIK, a nawet PayPal.

Inną opcją zakupu Shiba Inu za gotówkę osobista transakcja z drugą osobą. W takim wypadku pojawia się jednak dodatkowe zagrożenie. Musisz bowiem spotkać drugą osobę osobiście.

Najbezpieczniejszą metodą zakupi Shiba Inu za gotówkę jest skorzystanie z bitomatu. Niestety, te urządzenia nie oferują bezpośrednio zakupu tego tokena. Oznacza to, że najpierw będziesz musiał kupić np. Bitcoina lub Ethereum, następnie przesłać go na giełdę oraz zmienić na SHIB.

Jak zainwestować w Shiba Inu kartą kredytową?

Shiba Inu można też kupić kartą kredytową lub debetową. Zasadniczo proces ten wygląda identycznie jak w przypadku każdych innych internetowych zakupów. W przypadku eToro musisz jedynie założyć konto, przejść weryfikację oraz wybrać odpowiednią metodę (w naszym przypadku karta kredytowa) podczas jego zasilania.

Proces zakupu SHIB za pomocą karty wygląda tak samo jak w pierwszej sekcji – „Jak kupić Shiba Inu (SHIB) na eToro? – instrukcja krok po kroku”.

Kup Shiba Inu za pomocą karty kredytowej

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jak kupić Shiba Inu za pomocą PayPal?

Jeśli zastanawaisz się gdzie kupić Shiba Inu (SHIB) przez PayPal już odpowiadamy! Podobnie jak w przypadku wielu innych metod płatności, najlepszą opcją będzie skorzystanie z eToro. Ten broker kontraktów CFD pozwala bowiem na zakup, przechowywanie oraz wysyłanie Shiba Inu.

Oprócz SHIB, eToro pozwala także na zakup wielu innych kryptowalut przy pomocy procesora płatności PayPal. I wcale niekoniecznie muszą to być największe projekty pod względem kapitalizacji. eToro w swojej ofercie posiada również mniejsze altcoiny.

Kup Shiba Inu za pomocą PayPal przez eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.

Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Należy rozważyć, czy rozumieją Państwo, jak działają CFD i czy mogą Państwo pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje CFD i nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niebędące specyfiką podmiotu informacje o eToro.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.