Jak i gdzie kupić Ripple (XRP)?

Jak i gdzie kupić Ripple (XRP)?

Kupno kryptowalut
16 marca, 2022
382
xrp-ripple-poradnik

Ripple (XRP) to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS), który jest specjalistyczną siecią przekazów pieniężnych oraz wymiany walut. Projekt został wprowadzony na rynek w 2012 roku przez amerykańską firmę technologiczną Ripple Labs Inc. i zatwierdzony przez niezależne serwery. Natywna waluta sieci jest znana jako XRP. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest Ripple, na jakiej giełdzie lub u jakiego brokera można kupić tą kryptowalutę oraz czy warto w nią inwestować. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest Ripple?

W przeciwieństwie do innych form kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, Ripple jest scentralizowanym projektem. XRP nie można też wydobywać, ponieważ podaż tokena jest ograniczona do 100 miliardów sztuk.

Podstawą Ripple jest jednakm również technologia blockchain. Jest to rodzaj bazy danych, która gromadzi informacje w grupach, czyli blokach. Każda nowa informacja, która następuje po nowo dodanym bloku, jest łączona w nowo utworzony blok, który jest następnie dodawany do łańcucha. Jak sama nazwa wskazuje, blockchain strukturyzuje dane w bloki, które są ze sobą połączone łańcuchowo.

kup ripple na etoroInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Ripple do przetwarzania transakcji wykorzystuje wiele węzłów. Proces płatności polega na tym, że ktoś wysyła transakcję, informacje otrzymują jedną wartość i są wysyłane do wspólnej publicznej bazy danych. Następnie serwery walidacyjne lub węzły udostępniają informacje i – jeśli poszczególne serwery zgłoszą zgodność – transakcja jest autoryzowana i przetwarzana.

Powodem, dla którego system nie jest podobny do Bitcoina, jest to, że nie ma w nim dowodu pracy (dzięki któremu górnik na blockchainie Bitcoina rozwiązuje skomplikowane równanie, aby wykazać pracę, zanim blok zostanie przyjęty do łańcucha). Zamiast tego model Ripple jest oparty na konsensusie. Transakcja jest rozliczana po jego osiągnięciu. Właśnie daltego sieć Ripple może przetwarzać 1500 transakcji na sekundę, podczas gdy Bitcoin może obsłużyć od trzech do sześciu takich transakcji. Ethereum z kolei w tym samym przedziale czasowym może ich przetworzyć 15. Mimo że technologia Ripple nie jest identyczna jak w przypadku BTC lub ETH, jest stosunkowo wydajna i szybka. To sprawia, że interesują się nią banki i procesory płatnicze.

Ponadto Ripple nie jest tak zdecentralizowany, jak na przykład Ethereum. Twórcy mają pewną kontrolę nad mechanizmem, który chroni system przed złośliwymi podmiotami, ale oznacza to również, że firma Ripple może technicznie kontrolować, które serwery są przyjmowane do sieci (co czyni ją centralnym organem). Dlatego niektórzy mogliby nawet powiedzieć, że XRP nie jest prawdziwą kryptowalutą.

Jak zainwestować w Ripple (XRP)?

Inwestycja w Ripple jest prosta i sprowadza się właściwie do kilku prostych kroków. Wystarczy, ze wybierzesz odpowiednią giełdę lub brokera, założysz na niej konto i klikniesz kilka razy myszką.

Inwestorzy mogą kupować Ripple w dwóch celach. Pierwszym z nich jest inwestycja długoterminowa. Inwestorzy nabywają XRP z nadzieją, że wartość tokena wzrośnie w długim terminie. Drugą opcją jest zakup krótkoterminowy. Najczęściej jest to metoda wykorzystywana przez tzw. day traderów. Kupują oni kryptowalutę, ponieważ uważają, że sprzedadzą ją z niewielkim zyskiem czasami nawet tego samego dnia. Jeżeli chcesz zainwestować w Ripple zapoznaj się z poniższymi sekcjami, w których przedstawiamy najłatwiejszy sposób na inwestowanie w XRP za pomocą uznanej przez ponad 20 milionów użytkowników platformy eToro.

Jak kupić Ripple (XRP) na eToro? – instrukcja krok po kroku

Przejdź do eToro aby zarejestrować darmowe konto

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie najlepiej kupić Ripple (XRP) już spieszymy z odpowiedzią. Według nas najlepszą platformą do inwestycji w XRP jest broker eToro. Proces zakupu za pomocą tej platformy jest niezwykle prosty i sprowadza się w zasadzie do kilku prostych kroków. Oto one:

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest przejście na stronę eToro i kliknięcie w umieszczony w prawym górnym rogu przycisk „Dołącz teraz”. Alternatywnie możesz kliknąć bezpośrednio w ten link.

jak kupić ethereum na etoro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

2. Teraz będziesz musiał wypełnić dane, takie jak nazwa użytkownika, email oraz hasło i kliknąć „Utwórz rachunek”. Alternatywnie możesz też połączyć z eToro swoje konto na Facebooku lub Google.
etoro ethereum jak i gdzie kupić

3. Kolejnym krokiem jest przejście weryfikacji KYC. W tym celu musisz wysłać eToro skan swojego dowodu tożsamości.

4. Po założeniu konta i pomyślnym przejściu weryfikacji, musisz je zasilić. Możesz to zrobić kliknij przycisk „Zasil konto” znajdujący się w głównym panelu.

etoro ethereum jak kupić

5. Wybierz kwotę zasilenia, walutę oraz metodę płatności, a następnie kliknij „Prześlij”.

6. Gratulacje, właśnie zdeponowałeś swoje pierwsze środki na platformie eToro. Teraz nadszedł czas na zakup XRP. Proces ten jest intuicyjnie prosty i w zasadzie sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Odkryj”, a następnie „Kryptoaktywa”.

jak gdzie kupić eth

7. W tym miejscu zobaczysz listę wszystkich cyfrowych aktywów dostępnych u brokera eToro. Wybierz Ripple (XRP) i kliknij przycisk „Trade”.

jak i gdzie kupić ripple xrp

8. Wpisz kwotę, którą chcesz zainwestować w Ripple (na przykład $50 lub $200 czy $1000), a następnie naciśnij „Otwórz Pozycję”.

jak zainwestowac w ripple xrp

To tyle! Gratuluję, właśnie stałeś się posiadaczes swoich pierwszych tokenów XRP.

Nie sprawdziłeś jeszcze najlepszej platformy do inwestowania w kryptowaluty?

Kliknij aby sprawdzić ofertę eToro. Kup XRP i inne krypto!

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Co to jest XRP?

XRP to natywne aktywo projektu Ripple. Jest ono w stanie zrealizować płatność w ciągu 4 sekund i obsłużyć 1500 transakcji na sekundę.

XRP różni się od innych kryptowalut pod wieloma względami. Jednym z nich jest jego ograniczona podaż, która nigdy nie będzie się zwiększać. W obiegu znajduje się 100 miliardów tokenów, z czego 60% należy do Ripple.

Jeśli instytucja finansowa użyłaby xRapid do pomocy w płatnościach transgranicznych z jednej waluty fiat na drugą, XRP zostałyby wykorzystane w połowie transakcji do zapewnienia płynności. To sprawia, że Ripple i XRP są trochę nietypowe w świecie kryptowalut: Nie jest on tak naprawdę używany jako waluta, do tego stopnia, że prezes Ripple Brad Garlinghouse powiedział kiedyś na konferencji: „Nie myślę o rynku aktywów cyfrowych. Myślę o doświadczeniu klienta”.

Ponieważ tak wiele XRP jest własnością Ripple i nie są one używane jako waluta, niektórzy twierdzą, że token ten powinien być traktowany jako papier wartościowy. Garlinghouse powiedział jednak, że jego zdaniem wcale tak nie jest. XRP służy bowiem celom utylitarnym, a jego posiadanie nie oznacza posiadania udziałów w firmie Ripple.

Gdzie najlepiej kupić Ripple (XRP)?

Ripple jest stosunkowo starą kryptowalutą oraz obecnie plasuje się na szóstym miejscu pod względem kapitalizacji. Właśnie dlatego nie powinieneś mieć problemu z jej zakupem. Według naszej redakcji najlepszym miejscem do inwestycji w Ripple jest broker eToro. Jest to bowiem najlepsza platforma do handlu kontraktami CFD na kryptowaluty, z ogromną płynnością i wolumenem.

Co więcej, eToro oferuje wiele różnych metod wpłat. Oprócz klasycznego przelewu bankowego, będziesz mógł również skorzystać z karty kredytowej lub debetowej, a nawet konta PayPal. Opłaty, które przy tym poniesiesz będą się różnić w zależności od wybranej metody. W przypadku eToro są one jednak transparentne i możesz je znaleźć na oficjalnej stronie platformy.

Portfel Ripple – czyli gdzie przechowywać XRP

Jeżeli inwestujesz niewielką ilość pieniędzy lub jesteś aktywnym traderem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać XRP na koncie eToro. Musisz jednak pamiętać, że ponieważ jest to platforma podłączona do Internetu 24/7, łatwo może paść ofiarą hakerów, a w takim przypadku stracisz swoje środki. W przypadku trzymania środków na eToro nie posiadasz też kluczy prywatnych. Oznacza to, że kryptowaluty tak naprawdę nie są Twoją własnością, a posiadasz na nie jedynie ekspozycję.

Bardziej bezpieczną opcją jest skorzystanie z portfela przeglądarkowego lub w formie rozszerzenia do przeglądarki, np. MetaMask. Musisz jednak pamiętać, że mimo iż w tym przypadku posiadasz klucze prywatne na własność, wciąż istnieje pewien wektor ataku. Jeżeli haker włamie się do Twojego komputera, będzie mógł uzyskać dostęp do Twoich inwestycji.

Najbezpieczniejszą opcją przechowywania Ripple (XRP) jest tzw. portfel sprzętowy. Zasadniczo jest to urządzenie, które jest podobne do pendrive’a i przechowuje Twoje klucze w trybie offline, bez podłączenia do Internetu. I choć jest to bezpieczna opcja, bezpieczeństwo nie idzie w parze z wygodą. Za każdym razem gdy będziesz chciał dokonać transakcji będziesz musiał bowiem podłączyć swoje urządzenie do komputera. Oznacza to, że portfel sprzętowy nie sprawdzi się zbyt dobrze w rękach aktywnych inwestorów lub day traderów.

kup ripple na etoroInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jak kupić XRP za gotówkę?

Oprócz eToro, Ripple (XRP) można też kupić po prostu za gotówkę. Można to zrobić np. za pomocą giełdy P2P. Niestety, w dzisiejszych czasach tego typu platformy wymagają przejścia weryfikacji tożsamości. Oznacza to, że za ich pomocą nie kupisz Ripple w sposób anonimowy.

Giełdy P2P to rynki, które pozwalają na dokonywanie transakcji peer-to-peer, czyli bezpośredni pomiędzy użytkownikami. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swoich klientów, wykorzystują one tzw. funkcje escrow. Korzystając z rynków P2P możesz kupić XRP praktycznie każdą metodą płatności. Może to być przelew bankowy, przelew Żabka, PayPal i wiele innych.

Inną opcją zakupu Ripple (XRP) za gotówkę jest osobista transakcja. W takim wypadku musisz jednak spotkać obcą osobę, co może stwarzać dodatkowe zagrożenie. Pamiętaj więc, aby w takim wypadku zawsze spotykać się w publicznym miejscu.

Jak zainwestować w Ripple kartą kredytową?

Jeżeli zastanawiasz się jak kupić Ripple (XRP) kartą kredytową już spieszymy z odpowiedzią. Zasadniczo proces ten jest taki sam jak w przypadku każdych innych zakupów w Internecie. Wystarczy, że wejdziesz na eToro, założysz konto, przejdziesz weryfikacje i podczas dokonywania wpłaty i wybierzesz odpowiednią opcje. Następnie wpisz dane swojej karty i to tyle.

Kiedy będziesz miał już środki na koncie, proces zakupu XRP wygląda tak samo jak w powyższej sekcji „Jak kupić Ripple na eToro? – instrukcja krok po kroku”

Kup XRP za pomocą karty kredytowej na eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Musisz pamiętać, że nie wszystkie firmy wydające karty kredytowe pozwalają na zakup cyfrowych aktywów. Według niektórych jest to ryzykowna działalność, która może skutkować zmniejszeniem limitu kredytowego.

Jak kupić Ripple za pomocą PayPal?

Zastanawisz się gdzie kupić Ripple (XRP) przez PayPal? Najlepszą opcją jest broker eToro. Pozwala on bowiem na zakup, przechowywanie oraz wysyłanie Ripple.

Oprócz XRP, na eToro za pomocą PayPal możesz kupić też wiele innych kryptowalut. Niekoniecznie muszą to być główne monety. eToro w swojej ofercie posiada również mniejsze altcoiny. Platforma ta jest bardzo intuicyjna. Właśnie dlatego polecana jest głównie początkującym krypto inwestorom.

Kup XRP za pomocą PayPala na eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

 

eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.

Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Należy rozważyć, czy rozumieją Państwo, jak działają CFD i czy mogą Państwo pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje CFD i nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niebędące specyfiką podmiotu informacje o eToro.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.