Jak i gdzie kupić Polkadot (DOT)?

Jak i gdzie kupić Polkadot (DOT)?

Kupno kryptowalut
15 kwietnia, 2022
33
polkadot

Polkadot to obiecujący kryptowalutowy projekt, który pozwala konkurującym ze sobą sieciom blockchain – takim jak Bitcoin i Ethereum – komunikować się ze sobą. To nowatorskie rozwiązanie, znane jako „interoperacyjność”, jest jednym z głównych powodów, dla których wielu inwestorów chce kupić Polkadot. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co to jest DOT, jak kupić Polkadot, z jakiej giełdy lub brokera przy tym skorzystać oraz czy warto inwestować w ten projekt. Tak więc, zaczynamy!

Chociaż Polkadot to dość młody projekt, szybko zyskał popularność i wspiął się wysoko w rankingach. Właśnie dlatego z zakupem DOT nie ma zbyt dużego problemu. Token ten można kupić praktycznie na każdej giełdzie i u każdego brokera. Nasza redakcja poleca jednak eToro i to właśnie na nim skupimy się w tym przewodniku. W kolejnej sekcji znajdziesz dokładne instrukcje dot. tego jak kupić Polkadot (DOT) na eToro.

Jak kupić Polkadot (DOT) na eToro?
Instrukcja krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, nasza redakcja do zakupu kryptowalut poleca platformę eToro. Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, jest to bezpieczny broker z ugruntowaną reputacją na rynku. Po drugie kupowanie Polkadot za jego pomocą jest banalnie proste, tak więc z procesem tym powinien poradzić sobie nawet kompletny laik. Aby kupić Polkadot (DOT) na eToro, wystarczy że wykonasz poniższe kroki.

1. Aby kupić DOT na eToro najpierw potrzebujesz założyć konto. Jest ono zupełnie darmowe. Aby się zarejestrować, wystarczy, że wejdziesz na stronę eToro i klikniesz przycisk „Dołącz teraz” umieszczony u góry po prawej. Alternatywnie możesz też klikąc w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.
jak kupić ethereum na etoro

2. Teraz musisz wpisać swoje dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika, email oraz hasło. Następnie kliknij przycisk „Utwórz rachunek”. eToro pozwala też na bezpośrednie połączenie konta Facebook lub Google.
 etoro ethereum jak i gdzie kupić

3. Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Jest ona niezbędna, ponieważ dzięki niej Twoje środki są bezpieczne. Aby zweryfikować swoje konto wyślij skan dokumentu tożsamości do eToro. Proces ten zazwyczaj nie trwa zbyt długo.

4. Po pomyślnej rejestracji i weryfikacji musisz wpłacić środki na swoje konto. Aby to zrobić, kliknij „Zasil konto” w głównym panelu.

etoro ethereum jak kupić

5. Wybierz kwotę zasilenia oraz metodę płatności, a następnie naciśnij „Prześlij”.

7. Gratulacje, właśnie zasiliłeś swoje konto. Przejdźmy w takim razie do konkretów, a mianowicie jak kupić Polkadot (DOT) na eToro. Proces ten jest ultra prosty. Tak naprawdę, sprowadza się on zaledwie do kilku kliknięć. Najpierw przejdź do karty „Odkryj”, a następnie kliknij w przycisk „Kryptoaktywa”.

  jak gdzie kupić eth

8. W tym miejscu ujrzysz wszystkie dostępne cyfrowe aktyw. Wybierz Polkadot (DOT) i kliknij „Trade”.

jak i gdzie kupić polkadot (DOT)

9. Wpisz kwotę, za którą chcesz kupić Polkadot. Nie może być ona mniejsza niż 50 dolarów, ponieważ jest to minimalny próg zakupów na eToro. Po wpisaniu kwoty naciśnij „Otwórz Pozycję”.

JAK I Gdzie kupić token polkadot

10. Gratulację! Właśnie kupiłeś swoje pierwsze tokeny DOT!

Nie sprawdziłeś jeszcze oferty eToro? - Zrób to teraz!

Co to jest Polkadot (DOT)?

Projekt kryptowaluty Polkadot jest blockchainem nowej generacji, który stara się promować heterogeniczne wielołańcuchowe struktury. Przyciągnął on ogromną uwagę całej społeczności inwestorów, deweloperów i użytkowników i jest uważany za jeden z najbardziej innowacyjnych projektów w tej przestrzeni.

Zasilany przez DOT, rodzimą monetę sieci, ekosystem Polkadot stara się rozwiązać wiele ograniczeń, które obecnie posiadają blockchainy, takich jak skalowalność i bezpieczeństwo. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie charakterystyczne cechy tej technologii.

Projekt powstał w 2016 roku i potrzebował kilku lat, by się urzeczywistnić. Token DOT trafił na rynek dopiero w sierpniu 2020 roku, a jego ostateczne docenienie nastąpiło w czerwcu 2021 roku, kiedy to Polkadot został notowany na Coinbase.

Dlaczego Polkadot jest uważany za innowacyjny? Ogólnie rzecz biorąc, unikalnymi cechami blockchainów są decentralizacja, szybkość i bezpieczeństwo w środowisku pozbawionym zaufania. Podczas gdy większość blockchainów oferuje jedną – lub tylko kilka – z tych wyróżniających cech, ich obecna architektura nie jest zbudowana tak, by utrzymać wszystkie te cechy jednocześnie.

Ethereum, na przykład, jest najpopularniejszą platformą dla DAppów. Jednak obecnie nie jest zbyt skalowalna i wiąże się z wyjątkowo wysokimi opłatami, zwłaszcza gdy ruch na platformie jest duży. Z kolei EOS zapewnia szybkie i darmowe transakcje kosztem decentralizacji.

Wszystkie te sieci są od siebie odizolowane, a wymiana informacji między nimi jest niewielka lub żadna. Pomyślmy na przykład o różnych bankach, które nie mogą ze sobą współpracować – nie moglibyśmy płynnie przelewać pieniędzy z jednego banku do drugiego.

Innym przykładem są emaile. Ich interoperacyjność pozwala nam na przykład przenosić informacje z konta Yahoo na konto Gmail. Obecnie brak interoperacyjności uniemożliwia masowe przyjęcie technologii blockchain. Polkadot ma na celu wypełnienie tej luki.

Czy warto zainwestować w Polkadot (DOT)?

Według nas warto zainwestować w Polkadot. Jest to bowiem blockchain, który rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykają się odizolowane blockchainy. Zapewnia on różne koncepcje skalowalności, interoperacyjności, zarządzania i aktualizacji kodu blockchaina. Te ulepszenia w stosunku do tradycyjnych blockchainów sprawiły, że Polkadot zyskał przydomek „zabójcy Ethereum”. Oczywiście, Polkadot nie jest jedyną monetą, o której mówi się w ten sposób. Jednak Polkadot ma na celu stworzenie zdecentralizowanej sieci, Web 3.0, a jego sieć połączonych blockchainów jest kluczem do tego celu.

Zainwestuj w Polkadot i 40 innych kryptowalut na eToro

Jeśli Polkadot uda się zachęcić blockchainy do przyłączenia się do ich sieci, a tym samym stworzyć połączoną sieć wyspecjalizowanych blockchainów zdolnych do wymiany danych między sobą, może to zrewolucjonizować sposób, w jaki wykorzystywane jest DeFi i zapewnić ogromne korzyści dla przestrzeni kryptowalutowej. Taki sukces prawdopodobnie doprowadziłby do silnego popytu na tokeny DOT i ostatecznie do znacznego wzrostu ceny DOT.

Warto jednak pamiętać, że podczas inwestycji w Polkadot trzeba wybrać odpowiedni moment. Generalnie zasada jest taka, aby kupować na dołku i sprzedawać na szczycie, a nie odwrotnie.

Gdzie najlepiej kupić Polkadot (DOT)?

Mimo, że DOT pojawił się na rynku zaledwie rok temu, można go już kupić i handlować nim na wielu popularnych giełdach kryptowalut.

Wśród nich jest kilka giełd pierwszej kategorii, w tym Binance, Kraken i Huobi Global, a także blisko 100 platform o mniej ugruntowanej pozycji.

Niemniej jednak według nas najlepszą platformą do zakupu Polkadot (DOT) jest broker eToro. Ta platforma kontraktów CFD na kryptowaluty posiada bowiem wysoką płynność i przetwarza ogromne wolumeny. Oznacza to, że w razie chęci realizacji zysków z zakupu Polkadot (DOT), nie będziesz miał z tym problemu.

Co więcej, eToro oferuje wiele różnych metod płatności  Możesz wybrać po prostu tradycyjny przelew bankowy, ale na tym nie koniec. eToro umożliwia dokonywanie wpłat także za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a nawet PayPal. W zależności od wybranej metody zapłacisz różne prowizje. eToro jest jednak całkowicie przejrzystym brokerem w tej kwestii. Wszelkie szczegóły dot. opłat możesz znaleźć na oficjalnej stronie platformy.

Gdzie przechowywać Polkadot (DOT)?

To w jakim portfelu będziesz przechowywał swoje tokeny Polkadot (DOT) zależy od tego jakim typem inwestora jesteś. Jeżeli zamierzasz aktywnie handlować i nie inwestujesz zbyt dużej kwoty, możesz śmiało trzymać swoje środki na eToro. Jeżeli jednak patrzysz na swoje inwestycje bardziej długoterminowo, warto abyś skorzystał z dedykowanego portfela.

Darmową opcją są portfele programowe lub przeglądarkowe, takie jak np. MetaMask. Według naszej redakcji najlepiej jest jednak zainwestować kilkadziesiąt dolarów w portfel sprzętowy, jak np. Trezor lub Ledger. Przechowuje on bowiem Twoje klucze prywatne bez dostępu do internetu, dzięki czemu zapewnia maksymalną prywatność. Oczywiście nie jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ za każdym razem gdy chcesz przeprowadzić transakcje musisz podłączyć portfel do komputera.

Jak kupić Polkadot za gotówkę?

eToro to nie jedyny sposób na zakup Polkadot. Kryptowalutę tą można też kupić za gotówkę. W ten sposób zachowujemy większą prywatność Jednym ze sposobów jest skorzystanie z giełdy peer-to-peer. Niestety, platformy P2P również wymagają weryfikacji tożsamości.

Niemniej jednak są one bezpieczne. Korzystają bowiem z tzw. funkcji escrow. Co więcej, za pomocą giełdy P2P możesz zainwestować w DOT przy pomocy niemal każdej metody płatności: od konta banowego, po BLIK, czy nawet PayPal.

Inną opcją nabycia Polkadot za prawdziwe pieniądze jest bezpośrednia transakcja z drugą osobą. W takim wypadku musisz być jednak niezwykle ostrożny. Zawsze spotykaj się ze swoim kontrahentem w miejscu publicznym!

Najbezpieczniejszą metodą zakupu Polkadot za gotówkę jest jednak skorzystanie z tzw. bitomatu. Co prawda większość bitcoinowych bankomatów nie pozwala kupować Polkadot bezpośrednio. Niemniej jednak możesz najpierw kupić bitcoina lub ethereum, przelać je na giełdę i zamienić na DOT.

Jak zainwestować w Polkadot kartą kredytową?

Polkadot można też kupić płacą kartą kredytową lub PayPal. Jak już wcześniej wspomnieliśmy można to zrobić również na eToro. Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację oraz wybierzesz kartę kredytową/PayPal podczas zasilania konta.

Proces zakupu DOT za pomocą karty lub PayPala wygląda tak samo jak w pierwszej sekcji – „Jak kupić Polkadot (DOT) na eToro? – instrukcja krok po kroku”.

Zainwestuj w Polkadot za pomocą karty kredytowejDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.