Jak i gdzie kupić Cosmos (ATOM)?

Jak i gdzie kupić Cosmos (ATOM)?

Kupno kryptowalut
25 kwietnia, 2022
329
jak kupić cosmos atom

Cosmos (ATOM) to projekt okrzyknięty przez zespół założycieli „Internetem blockchainów”. Jego celem jest stworzenie sieci kryptowalut połączonych za pomocą narzędzi open-source i usprawnienie transakcji między nimi. To właśnie skupienie się na możliwości dostosowania do potrzeb użytkownika i interoperacyjności odróżnia Cosmos od innych projektów. Zamiast stawiać na pierwszym miejscu własną sieć, jego głównym celem jest rozwijanie ekosystemu sieci, które mogą programowo dzielić się danymi i tokenami, bez udziału centralnej strony.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

W tym artykule wyjaśnimy co to jest, jak i gdzie kupić Cosmos (ATOM), na jakiej giełdzie lub u jakiego brokera oraz czy warto zainwestować w tą kryptowalutę. Tak więc, zaczynamy!

Jak kupić Cosmos (ATOM) na eToro?
Instrukcja krok po kroku

Według naszej redakcji najlepszy broker do zakupu Cosmos (ATOM) to eToro – kliknij tutaj aby sprawdzić pełną ofertę. Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, jest to bezpieczna platforma z ugruntowaną reputacją na rynku. Po drugie kupowanie Cosmos za jej pomocą jest banalnie proste, tak więc z procesem tym powinien poradzić sobie nawet kompletny nowicjusz. Aby kupić Cosmos (ATOM) na eToro, wystarczy że wykonasz poniższe kroki:

1. Aby kupić ATOM na eToro najpierw musisz założyć konto. Nie musisz się jednak martwić – jest ono zupełnie darmowe. Aby się zarejestrować, wystarczy, że wejdziesz na stronę eToro i klikniesz przycisk „Dołącz teraz” umieszczony u góry po prawej. Alternatywnie możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.

jak kupić ethereum na etoro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

2. Teraz będziesz musiał wypełnić wszelkie niezbędne dane (imię nazwisko, email i hasło) oraz kliknąć „Utwórz Rachunek”.

etoro ethereum jak i gdzie kupić

3. Aby rozpocząć handel na eToro zweryfikuj swoje konto przysyłając skan swojego dokumentu tożsamości.

4. Po pomyślnej weryfikacji musisz doładować swoje konto walutami fiat. Aby to zrobić w panelu głównym kliknij przycisk „Zasil konto”.

etoro ethereum jak kupić

5. Następnie wprowadź kwotę oraz walutę, której chcesz użyć. Wybierz metodę płatności, i aby zakończyć wpłatę kliknij przycisk „Prześlij”. Minimalny wymagany depozyt to tylko $50 lub €50. Konto możesz zasilić na wiele różnych sposobów (między innymi kartą kredytową, przez PayPal, Skrill itp.)

6. Po złożeniu depozytu na swoim koncie eToro, zakup Cosmos to zaledwie dwa/trzy kliknięcia. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Odkryj”, a następnie klikniesz „Kryptoaktywa”.

7. Tutaj zobaczysz wszystkie kryptowaluty dostępne na eToro. Wystarczy, że wybierzesz ATOM i klikniesz na „Trade”.

jak i gdzie kupić cosmos atom

8. Teraz wpisz kwotę, za którą chcesz kupić Cosmos (ATOM) i kilknij przycisk „Otwórz pozycję”.

jak kupić atom

9. To tyle, właśnie kupiłeś swoje pierwsze tokeny ATOM na platformie eToro.

Co to jest Cosmos (ATOM)?

Atom (ATOM) (nie mylić z porzuconym projektem Atomic Coin (ATOM)) jest główną kryptowalutą działającą na platformie Cosmos, która została zaprojektowana w celu ułatwienia komunikacji, skalowania i współdziałania pomiędzy niezależnymi łańcuchami. Okrzyknięty „Internetem blockchainów”, Cosmos stara się połączyć różne blockchainy w ramach jednej platformy i rozwiązać kilka kluczowych problemów, które od początku nękały tę technologię:

  • Skalowalność
  • Interoperacyjność
  • Użyteczność
  • Suwerenność

Projekty uruchomione w sieci Cosmos powinny umożliwiać wymianę swoich tokenów bez większego wysiłku. Sieć jest zorganizowana jako rozwiązanie modułowe, zbudowane z myślą o zastosowaniu w różnych typach blockchainów specyficznych dla danej aplikacji. Łańcuchy te mają być łatwiejsze do rozbudowy, w połączeniu z możliwością transferu wartości z jednego do drugiego bez naruszania ich wzajemnej suwerenności.

Ponadto Cosmos reklamuje się jako swego rodzaju zestaw narzędziowy. Jego modułowe i adaptowalne narzędzia są do dyspozycji programistów, którzy czują się gotowi do rozpoczęcia pracy nad decentralizacją internetu i związanej z nim infrastruktury finansowej.


Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.


Jak Cosmos radzi sobie ze skalowalnością?

Twórcy Cosmos opisują istniejące protokoły Proof-of-Work jako powolne, drogie, szkodliwe dla środowiska i pozbawione potencjału skalowalności. W przypadku Bitcoina, na przykład, wzrost liczby transakcji doprowadził do wyraźnego spadku wydajności całej platformy. W przypadku Ethereum zdecentralizowane aplikacje na nim zbudowane są ograniczone przez ograniczoną liczbę transakcji, które mogą być przetwarzane w ciągu sekundy, a także przez walkę dAppów o zasoby na blockchainie.

Celem Cosmos jest rozwiązanie tych problemów poprzez wykorzystanie szeregu narzędzi, takich jak:

  • Tendermint. Tendermint Core to mechanizm konsensusu Byzantine Fault Tolerance (BFT), o którym mówi się, że jego czas bloku wynosi 1 sekundę, a teoretyczna zdolność do obsługi wolumenu transakcji to 10 000 transakcji na sekundę dla transakcji 250-bajtowych. Eliminując Proof-of-Work i optymalizując wydajność wokół skalowalności pionowej, twórcy Cosmos mają nadzieję dojść do punktu, w którym sama aplikacja stanie się jedynym ograniczeniem skalowalności. Budowanie zdecentralizowanych aplikacji na Tendermint odbywa się poprzez podejście do rozwoju jak do samej aplikacji blockchain. Trzeba tylko określić typy transakcji i funkcje przejścia, których dana aplikacja faktycznie potrzebuje, a tym samym poprawić jej wydajność.
  • Cosmos SDK. Jest to zestaw narzędzi technologicznych zaprojektowanych w celu uproszczenia procesu tworzenia bezpiecznych aplikacji blockchain na platformie Tendermint. Twórcy twierdzą, że dzięki niemu budowanie blockchaina powinno być uproszczone do tego poziomu, że cały proces jego tworzenia nie powinien być trudniejszy niż zakodowanie kilku modułów.
  • Inter-Blockchain Communication Protocol (IBC). W połączeniu z Tendermint, IBC umożliwia heterogenicznym łańcuchom wymianę wartości (takich jak tokeny) oraz danych między sobą. Dzięki temu, że kilka architektur łańcuchów może korzystać z tych samych aplikacji i wspólnego zestawu walidatorów, blockchainy teoretycznie mają osiągnąć nieskończoną skalowalność, którą zespół Cosmos określa jako „poziomą”.

Czy warto zainwestować w Cosmos (ATOM)?

Według nas Cosmos (ATOM) to dobra inwestycja. Jest to bowiem projekt, który rozwiązuje problemy samodzielnych blokchainów. Zapewnia on różne metody skalowalności i interoperacyjności. Te ulepszenia sprawiły, że o Cosmos mówi się czasami „zabójca Ethereum”. ATOM to jednak nie jedyny projekt, który zyskał taki przydomek. Właściwie mówi się tak o każdym blockchainie, który jest szybszy i bardziej skalowalny niż łańcuch Vitalika Buterina.


Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.


Co więcej, ATOM posiada około jednej czwartej obiegowej podaży swojego głównego konkurenta – Polkadot (DOT). Jego cena jest jednak ok. 30% wyższa. ATOM jest za to o około 70% tańszy od Avalanche (AVAX) i ma mniej więcej taką samą podaż w obiegu. Jeśli Cosmos (ATOM) nadal będzie w stanie przyciągać projekty do swojej sieci, powinien mieć jeszcze sporo miejsca na wzrosty.

Warto jednak pamiętać, że inwestując Cosmos trzeb zrobić to w dobrym momencie. Najlepiej jest kupić ATOM na dołku, a sprzedać na szczycie, nigdy odwrotnie.

Gdzie najlepiej kupić Cosmos (ATOM)?

ATOM to dosyć młody projekt. Szybko jednak zyskał popularność, wybił się na górę rankingów i można go już kupić i handlować nim na wielu popularnych giełdach kryptowalut. Wśród nich jest kilka topowych platform, w tym Binance i Coinbase. Niemniej jednak według nas najlepszą platformą do zakupu Cosmos (ATOM) jest broker eToro. Ta platforma kontraktów CFD na kryptowaluty posiada bowiem ogromną płynność i codziennie przetwarza bardzo duże wolumeny. Oznacza to, że jeśli będziesz chciał zrealizować zysk, zrobisz to bez żadnego problemu.

Co więcej, eToro oferuje wiele różnych metod płatności, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tradycyjnego przelewu bankowego można też zdeponować środki za pomocą karty kredytowej, a nawet konta PayPal. Od tego, którą metodę wpłaty wybierzesz, będą się różnić prowizję. eToro nie próbuje Cię jednak oszukać, a wszelkie szczegóły są przejrzyście umieszczone na oficjalnej stronie platformy.

Gdzie przechowywać Cosmos (ATOM)?

Wybór portfela do przechowywania Cosmos (ATOM) zależy od tego jakim typem inwestora jesteś. Jeżeli tradujesz aktywnie i nie inwestujesz ogromnych pieniędzy, możesz śmiało trzymać swoje środki w portfelu eToro. Jeżeli jednak patrzysz na swoje inwestycje bardziej długoterminowo lub alokujesz w kryptowaluty większe pieniądze warto abyś skorzystał z dedykowanego portfela.

Istnieją opcje darmowe, jak i płatne. Za darmo możesz pobrać portfel przeglądarkowy, taki jak np. MetaMask. Niemniej jednak najbezpieczniejsza opcją jest zakup portfela sprzętowego. Kosztuje on zaledwie kilkadziesiąt dolarów, a pozwala Ci spać spokojnie. Najpopularniejszymi portfelami tego typu są modele od firm Ledger i Trezor. Portfel sprzętowy przechowuje klucze prywatne w trybie offline, co uniemożliwia ich zhackowanie. Oczywiście nie jest to najwygodniejsza opcja. Za każdym razem gdy będziesz chciał przeprowadzić transakcje musisz podłączyć portfel do komputera.

Jak kupić ATOM za gotówkę?

eToro to jednak nie jedyny sposób na zakup kryptowaluty ATOM. Token ten możesz kupić także za gotówkę, np. za pomocą giełd P2P. W ten sposób zachowasz większą prywatność, jednak nie anonimowość. Niestety, platformy P2P również wymagają weryfikacji tożsamości tak samo jak eToro.

Są one jednak bardzo bezpieczne, ponieważ korzystają z tzw. mechanizmu escrow. Co więcej, oferują ogromną ilość metod płatności. Za ich pomocą kupisz ATOM kartą, przelewem, przez PayPal, a nawet BLIK.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jeśli jednak chcesz być w 100% anonimowy musisz dokonać transakcję z drugą osobą w prawdziwym świecie. W takim przypadku zachowaj szczególną ostrożność. ostrożny. Niejednokrotnie słyszeliśmy już o wykorzystaniu przemocy podczas takich transakcji. Właśnie dlatego zawsze spotykaj się ze swoim kontrahentem w miejscu publicznym, w którym znajdują się też inni ludzie.

Najlepszą metodą zakupu Cosmos za gotówkę jest jednak skorzystanie z tzw. bitomatu. Co prawda, większość z nich nie pozwala kupić ATOM bezpośrednio. Niemniej jednak możesz najpierw kupić BTC, ETH lub XRP, przelać je na platformę eToro, a następnie zamienić na Cosmos (ATOM).

Jak zainwestować w Cosmos (ATOM) kartą kredytową lub przez PayPal?

Cosmos (ATOM) można też nabyć płacą kartą kredytową lub PayPal. Bez problemu zrobisz to na eToro w taki sam sposób jak wyjaśnialiśmy wcześniej. Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację oraz wybierzesz kartę kredytową/PayPal podczas zasilania konta.

Proces zakupu ATOM za pomocą karty lub PayPala wygląda dokładnie tak samo, jak w pierwszej sekcji niniejszego artykułu.


Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.


eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.

Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Należy rozważyć, czy rozumieją Państwo, jak działają CFD i czy mogą Państwo pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje CFD i nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niebędące specyfiką podmiotu informacje o eToro.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.