Jak i gdzie kupić Ethereum (ETH)?

Jak i gdzie kupić Ethereum (ETH)?

Kupno kryptowalut
25 lutego, 2022
288
ethereum

Ethereum to blockchain o otwartym kodzie źródłowym, na którym ludzie mogą budować różne rozwiązania. Sieć umożliwia w zasadzie każdemu budowanie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) i ogólne korzystanie z sieci, przy czym kluczową częścią tego procesu jest Ether (ETH). Ether jest natywną kryptowalutą Ethereum, która umożliwia przeprowadzanie wszystkich operacji na blockchainie Ethereum.

W tym artykule wyjaśnimy co to jest, jak i gdzie kupić Ethereum (ETH), na jakiej giełdzie lub u jakiego brokera oraz czy warto inwestować w tą kryptowalutę. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest Ethereum?

Ethereum to platforma typu open-source, która wykorzystuje technologię blockchain do tworzenia i uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji, czyli „dappów”. Te z kolei umożliwiają użytkownikom zawieranie umów i przeprowadzanie transakcji bezpośrednio między sobą w celu kupna, sprzedaży oraz handlu towarami i usługami bez pośredników. Na przykład, użytkownicy mogą ominąć banki, aby przelać pieniądze, pominąć korzystanie z prawnika, aby sporządzić umowę sprzedaży i uruchomić własną zbiórkę funduszy zamiast przechodzić przez platformę crowdfundingową.

etoro baner ethereumInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Ethereum działa za pośrednictwem globalnej sieci komputerów, które współpracują ze sobą jako superkomputer. Sieć gromadzi i uruchamia smart kontrakty – aplikacje, które teoretycznie są niezależne od ingerencji osób trzecich lub cenzury. Smart kontrakty działają dokładnie tak, jak zostały zaprogramowane, co znacznie zmniejsza ryzyko oszustwa. Są też samowykonalne. Oznacza to, że warunki kontraktu są realizowane automatycznie i cyfrowo.

Różnica między ethereum a internetem polega na tym, że wszystkie te kontrakty i dane dotyczące twojej transakcji są przechowywane w indywidualnych księgach blockchain, a nie w centralnym miejscu, takim jak np. chmura Google lub serwery Facebook’a. Użytkownik posiada więc pełną kontrolę nad swoimi danymi.

Jak zainwestować w Ethereum?

Inwestorzy mogą kupić i hodlować Ethereum jako inwestycję długoterminową, podobnie jak Bitcoina (BTC), mając nadzieję, że jego wartość wzrośnie z czasem. Aby zainwestować w ETH wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z krokami opisanymi w poniższych sekcjach. Przedstawiamy najprostszy i najszybszy sposób zakupu Ethereum na eToro – uznanej platformie inwestycyjnej z której korzysta już prawie 20 milionów użytkowników na całym świecie.

Jak kupić Ethereum na eToro?
Instrukcja krok po kroku

Zakup Ethereum na platformie eToro jest niezwykle prosty. Wszystko sprowadza się do zaledwie kilku kroków, tak więc z procesem tym powinien poradzić sobie nawet laik. Jeżeli jednak nadal masz trudności, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dokładną instrukcję, w której wyjaśniamy jak nabyć Ethereum krok po kroku.

Przejdź do eToro aby zarejestrować darmowe konto

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

1. Aby kupić Ethereum na eToro musisz najpierw założyć bezpłatne konto. W tym celu przejdź na stronę eToro i kliknij ikonę „Dołącz Teraz” umieszczoną w prawym górnym rogu.

jak kupić ethereum na etoroInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

2. Teraz wypełnij wszelkie niezbędne dane i kliknij „Utwórz Rachunek”.

etoro ethereum jak i gdzie kupić

3. Zweryfikuj swoje konto przysyłając do eToro skan swojego dokumentu tożsamości (jest to normalna procedura wymagana przez giełdy i kantory)

4. Skoro założyłeś już swoje konto na eToro, teraz musisz je zasilić. Aby to zrobić w panelu głównym kliknij przycisk „Zasil konto”.

etoro ethereum jak kupić

5. Następnie wprowadź kwotę oraz walutę, które chcesz aby wpłynęły na Twoje konto. Wybierz metodę płatności, i aby zakończyć wpłatę kliknij przycisk „Prześlij”. Minimalny wymagany depozyt to tylko $50 lub €50. Konto zasilisz przez wiele sposobów płatności (między innymi karta kredytowa i debetowa, PayPal, Skrill itp.)

zasilenie konta kryptowalutowego na etoro

6. Jeżeli zdeponowałeś już środki na swoim koncie eToro, zakup Ethereum jest intuicyjnie prosty. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Odkryj”, a następnie klikniesz „Kryptoaktywa”.

jak gdzie kupić eth

7. W tym miejscu wyświetlą Ci się wszystkie kryptowaluty dostępne na eToro. Wystarczy, że wybierzesz ETH i klikniesz na „Trade”.

ethereum
8. Teraz wpisz kwotę, za którą chcesz kupić Ethereum i kilknij przycisk „Otwórz pozycję”.

Gratulacje, właśnie kupiłeś swoje pierwsze Ethery na platformie eToro.

Nie sprawdziłeś jeszcze najlepszej platformy do inwestowania w kryptowaluty?

Kliknij aby sprawdzić ofertę eToro. Kup Ethereum i 40 innych kryptowalut!

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Co to jest Ether (ETH)?

Uruchamianie komputerów, które wykonują kod do zasilania dappów jest kosztowne i zużywa dużo energii. Właśnie dlatego Ethereum stworzyło Ether – swoją kryptowalutę. To ona zachęca programistów do uruchamiania protokołu Ethereum na swoich komputerach. Są oni wynagradzani w etherach za udostępnianie zasobów i pisanie wysokiej jakości aplikacji. To wszystko wpływa na zdrowie sieci.

Podobnie jak górnicy BTC otrzymują wynagrodzenie za utrzymanie blockchaina Bitcoina poprzez rozwiązywanie problemów obliczeniowych, które pozwalają im dodawać transakcje do księgi publicznej, programiści również używają eteru, aby zapłacić za zbudowanie i uruchomienie smart kontraktu na platformie Ethereum. Otrzymują oni 5 ETH za każdy nowy blok, który dodadzą do księgi głównej. Ether służy również użytkownikom, którzy chcą uzyskać dostęp do tych smart kontraktów.

Gdzie najlepiej zainwestować w Ethereum?

Najłatwiejszym i najbardziej popularnym sposobem zainwestowania w ETH jest giełda kryptowalut lub broker. Ether jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej za Bitcoinem, więc znalezienie odpowiedniej platformy nie powinno być zbyt trudne.

Jeżeli zastanawiasz się na jakiej giełdzie lub u jakiego brokera można zainwestować w Ethereum, z czystym sercem możemy polecić eToro. Jest to obecnie najlepsza platforma do handlu kontraktami CFD na kryptowaluty.

Niektóre giełdy wymagają podania dużej ilości danych osobowych i przedstawiania dokumentu tożsamości. Inne wymagają ich znacznie mniej. Giełdy, które początkowo wymagają niewiele informacji, często później proszą o ich uzupełnienie, aby odblokować pewne działania, takie jak np. zwiększenie limitu wypłat. Informacje te są zbierane zgodnie z przepisami Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML).

Po przejściu wszystkich niezbędnych kontroli, będziesz musiał wybrać metodę wpłaty. W zależności od platformy, z której korzystasz dostępne są różne opcje, w tym przelewy bankowe, płatności kartą kredytową i debetową, przelewy SEPA lub nawet PayPal.

Opłaty za wpłatę i wypłatę mogą się różnić w zależności od rodzaju przelewu i stosowanej waluty. Szczegóły dotyczące opłat można często znaleźć w stopce strony internetowej danej platformy.

Jak dokonać inwestycji w ETH?

Aby nabyć ETH, musisz podłączyć swoje konto bankowe lub kartę debetową do giełdy lub brokera. Opłaty najprawdopodobniej będą się różnić w zależności od opcji, którą wybierzesz. Co więcej, giełdy wspierają różne waluty fiat. Czasy wpłat i wypłat różnią się w zależności od użytej metody i transferowanego aktywa.

Jak tylko środki znajdą się na Twoim koncie giełdy, możesz zacząć handlować. Wystarczy, że wprowadzisz kwotę w dolarach, którą chcesz wymienić na ETH.

Prostota zakupu zależy od konkretnej giełdy/brokera, przy czym wiele z nich stara się, aby proces ten był jak najbardziej intuicyjny.

Portfel Ethereum – czyli gdzie przechowywać ETH

Jeśli posiadasz tylko niewielką ilość Ethereum, możesz trzymać je na swoim koncie giełdowym. Jeśli jednak chcesz maksymalnie zabezpieczyć swoją inwestycję, powinieneś przenieść swoje kryptowaluty w bardziej bezpieczne miejsce. Do tego celu najlepiej nada się dedykowany portfel Ethereum, np. MetaMask.

Jeśli jednak chcesz być w 100% pewny, że nie stracisz swoich środków, warto zainwestować w specjalny portfel sprzętowy, np. Ledger lub Trezor. Nie jest on jednak zbyt wygodny dla aktywnych inwestorów. Powinieneś więc z niego skorzystać jeżeli chcesz zainwestować w Ethereum większą sumę, lub patrzysz na swoje inwestycje w perspektywie długoterminowej.

etoro baner ethereumInwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Jak kupić ETH za gotówkę?

W tej sekcji wyjaśnimy jak zainwestować w Ethereum przy użyciu gotówki. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest transakcja na giełdzie P2P. Niestety, platformy typu peer-to-peer (P2P) zazwyczaj wymagają procesów KYC i AML, więc zakup nie będzie anonimowy.

Giełdy P2P to zasadniczo rynki, które umożliwiają użytkownikom płacenie w lokalnych walutach poszczególnym podmiotom w zamian za kryptowaluty, takie jak Ethereum. Platformy tego typu zazwyczaj wykorzystują funkcje escrow. Metody transferu pieniędzy są naprawdę zróżnicowane, od przelewu bankowego, przez kartę kredytową, po PayPal.

Dobrą opcją zakupu Ethereum może też być spotkanie kogoś osobiście. Pamiętaj jednak, aby spotykać się zawsze w miejscu publicznym. Bezpośrednie transakcje wiążą się z ryzykiem. Musisz więc podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności, podobnie jak w przypadku przeprowadzania tradycyjnej transakcji finansowej z nieznajomym. Do wykonania transakcji potrzebny będzie również aktywny dostęp do Internetu.

Handel ETH peer-to-peer może być bardziej prywatny niż przy użyciu scentralizowanych giełd. Ta metoda może jednak wymagać pewnego poziomu zaufania między dwoma zaangażowanymi stronami, zwłaszcza jeśli spotykają się one osobiście. Ponadto, jeśli zdecydujesz się zaangażować w transakcje P2P, Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że postępujesz zgodnie z lokalnymi przepisami.

Jak nabyć ETH w bitomacie?

Alternatywnym sposobem na zainwestowanie w Ether przy pomocy gotówki jest zrobienie tego za pośrednictwem bitomatu. Bitomat to w zasadzie urządzenie podobne do bankomatu.

Korzystanie z bitomatu wymaga również portfela Ethereum – miejsca, do którego maszyna przeleje zakupione monety.

Kiedy już będziesz miał portfel, znajdź bitomat w twojej okolicy. Jeżeli mieszkasz w większym mieście, nie powinieneś mieć z tym problemu. Znajdują się one w takich miastach jak między innymi Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź, Katowice.

Po zlokalizowaniu najbliższego bitomatu, odszukaj kod QR w swoim portfelu i przyłóż go do kamery urządzenia, aby ta mogła go zeskanować. Następnie włóż swoją gotówkę do bitomatu i wprowadź ilość monet, które zamierzać kupić. Zakupiony Ether zostanie wysłany na podany adres.

Jak inwestować w ETH za pomocą karty kredytowej?

Zakup ETH za pomocą karty kredytowej działa podobnie jak każdy inny zakup w internecie. Aby rozpocząć, przejdź do strony internetowej lub aplikacji brokera, załóż konto i dodaj swoją kartę. Niektóre platformy poproszą Cię o powiązanie konta bankowego lub potwierdzenie tożsamości poprzez przesłanie zdjęcia dowodu osobistego.

Kup Ethereum za pomocą karty kredytowej na eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Teraz wystarczy, że wybierzesz kryptowalutę Ethereum, wpiszesz ilość ETH, którą chcesz kupić i wybierzesz wcześniej dodaną kartę.

Po wprowadzeniu informacji o karcie kredytowej i zakończeniu zakupu, saldo w Eterze powinno pojawić się w twoim portfelu.

Warto wspomnieć, że nie wszyscy wystawcy kart kredytowych pozwalają na zakup kryptowalut. Niektórzy uważają zakupy cyfrowych aktywów za ryzykowną działalność, która może spowodować zmniejszenie limitu kredytowego.

Gdzie kupić Ethereum za pomocą PayPal?

Najlepszą platformą do inwestowania w kryptowaluty przez PayPal jest platforma eToro. Za jej pomocą możesz kupować, przechowywać i wysyłać cyfrowe tokeny. Zasadniczo eToro jest platformą handlu kontraktami na różnice kursowe (CFD).

Kup Ethereum za pomocą PayPala na eToro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Oprócz ETH, na eToro za pomocą PayPal możesz kupić też Bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dash (DASH) i Ripple (XRP). Platforma ta jest bardzo intuicyjna, właśnie dlatego polecamy ją zwłaszcza początkującym inwestorom.

PayPal jest również popularną metodą inwestowania w Ethereum na wspomnianych wcześniej rynkach P2P.

 

eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD.

Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Należy rozważyć, czy rozumieją Państwo, jak działają CFD i czy mogą Państwo pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje CFD i nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niebędące specyfiką podmiotu informacje o eToro.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.