Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Fortissio opinie i recenzja 2022 – czy to oszustwo?

Fortissio opinie i recenzja 2022 – czy to oszustwo?

Komunikaty firm
19 lipca, 2022
511
ba0585b8cfeb02be2022cadd9e029c2e

Fortissio to broker CFD, który w ostatnich miesiącach rozwija się bardzo dynamicznie, a w związku z tym traderzy, przyzwyczajeni już do tego, że od czasu do czasu na rynku pojawiają się scamowe portale, często pytają, czy Fortissio to oszustwo. Przeanalizowaliśmy wiele wątków i jesteśmy gotowi, żeby nie tylko udzielić odpowiedzi, ale i wydać pewną recenzję dotyczącą tego brokera.

Fortissio to oszustwo? Nie, tylko sprawny marketing

Na początek uspokajamy – nic nie wskazuje na to, żeby broker Fortissio mógł być oszustwem. To, że robi się o nim coraz głośniej, jest zasługą sprawnego zespołu marketingowego i najpewniej także po prostu sporej atrakcyjności serwisu. Marka Fortissio należy do zarejestrowanej w Grecji firmy Vie Finance A.E.P.E.Y, S.A., licencjonowanej przez Grecką Komisję Rynku Kapitałowego (licencja numer 4/792/20.7.2017) oraz jej oddziału w Niemczech (BaFin 157432).

Poza tym o rzetelności brokera świadczą coraz liczniej pojawiające się pozytywne opinie, które nie noszą znamion opłaconych. Ostrzegamy jednak, że na fali popularności Fortissio mogą powstać scamowe strony wykorzystujące identyfikację tej marki. Jednak jeśli zdecydujesz się na handel na oficjalnej stronie Fortissio, będziesz bezpieczny.

Co mówią recenzje dotyczące Fortissio?

Fortissio jest brokerem, który nie ma szczególnie długiej historii, szczególnie wśród polskich użytkowników. Już jednak pojawiło się na tyle dużo opinii, żeby można było wyciągnąć na ich podstawie pewne wnioski ogólne.

Negatywne opinie o Fortissio – co się w nich powtarza?

Zastrzeżeń nie ma wiele i dotyczą one naprawdę drugorzędnych kwestii, na przykład nieco zbyt marketingowy język komunikacji z klientami. Wydaje się, że marka po prostu dość agresywnie uderza w grupę początkujących traderów i wtedy jest to czytelne właśnie w języku, natomiast w żaden sposób nie wpływa to na funkcjonowanie serwisu i jego funkcji.

Pewną wadą jest brak całodobowego wsparcia klienta, za to support działa na wirtualnym polskim numerze, co już jest i tak sporym postępem w stosunku do wielu innych brokerów od niedawna działających na polskim rynku, a wciąż niemających polskiego centrum wsparcia.

Jeśli chodzi o negatywne opinie, to właściwie tyle. Standardowo pojawiają się zarzuty dotyczące czasu potrzebnego na weryfikację użytkowników, jednak to uwagi, które wysuwane są pod adresem wszystkich brokerów, przy czym to nie od firm zależy procedura weryfikacyjna. Wymogi te wynikają wprost z przepisów unijnych, a Fortissio wcale nie odstaje na tym tle od innych renomowanych brokerów.

Pozytywne opinie o Fortissio – co zachwyca użytkowników?

Fortissio opinie ma tym lepsze, im silniej związani są z nim użytkownicy. Platforma handlowa i narzędzia analityczne wykorzystywane w tym serwisie są dość zaawansowane, więc w pierwszych dniach mogą być nieco przytłaczające, ale kiedy stają się jasne, to można skupić się na ich opcjach konfiguracyjnych czy płynności działania. Użytkownicy zgodnie podkreślają, że handel odbywa się bez opóźnień, a wszystkie dostępne ustawienia działają zgodnie z przewidywaniami.

Dużym plusem jest dostępność czytelnych informacji na temat aspektów prawnych i praktycznych związanych z CFD. Jest to szczególnie istotne dla tych inwestorów, którzy dopiero poznają tego typu instrumenty i poszukują dobrze przedstawionych, kompletnych i zrozumiałych poradników.

Najważniejszą zaletą, którą podkreślają bardziej wyczerpujące opinie, jest fakt, że Fortissio zbiera wszystko, co potrzebne traderowi, w jednym miejscu. Poza platformą handlową są to analizy, informacje i system automatycznej prezentacji danych. To oznacza, że mając konto na Fortissio, nie trzeba co chwilę przełączać się na przykład na kanały informacyjne czy korzystać z kosztownych narzędzi analitycznych.

Nasza recenzja, czyli co nam podoba się w Fortissio?

Przede wszystkim – musimy się zgodzić z większością opinii. Fortissio to w naszej ocenie broker kompletny, czyli taki, który zbiera wszystko, co ważne, pozwalając traderom skupić się na wyborze odpowiednich opcji inwestycyjnych.

10 największych zalet Fortissio – subiektywnym okiem

Trudno byłoby wskazać jakiekolwiek obiektywne i bezdyskusyjne kryteria oceny brokera, poza oczywiście legalnością czy bezpieczeństwem. Od strony użytkowej w Fortissio urzeka 10 bardzo konkretnych atutów:

 1. wykorzystanie chyba najlepszej platformy handlowej;
 2. 9 poziomów kont handlowych z dobrymi bonusami;
 3. rozbudowany, ale zrozumiały i intuicyjny cennik;
 4. przejrzysta i czytelna strona internetowa;
 5. wsparcie w języku polskim;
 6. sprawna i czytelna wersja mobilna platformy handlowej;
 7. dostęp do Autochartista w każdym pakiecie;
 8. brak naciąganych opisów co do możliwości wypłaty środków;
 9. przyjazny kalendarz ekonomiczny;
 10. widoczny rozwój platformy.

Nasza recenzja i uzasadnienie opinii

Być może nie zgadzasz się z tym, że część przedstawionych wyżej cech to rzeczywiście atuty. Ale spójrzmy na to z perspektywy użytkownika.

Na starcie jest to broker podlegający regulacji w UE, czyli jest regularnie audytowany, musi prowadzić przejrzystą politykę finansową i tak dalej. Z punktu widzenia zwykłego tradera pranie pieniędzy nie jest wielkim problemem – jest nim za to ryzyko, że twórcy platformy znikną ze zdeponowanymi pieniędzmi. Dzięki odpowiednim regulacjom to praktycznie niemożliwe, ponieważ środki klientów są księgowane na oddzielnych kontach. Czyli podstawowe warunki bezpieczeństwa są spełnione.

Druga sprawa to dopasowanie konta. Oczywiście, że formuła z jednym albo dwoma poziomami jest prostsza, ale najczęściej oznacza to, że najmniejsi traderzy – a ci stanowią zawsze większość użytkowników – muszą płacić wysokie prowizje. W tym przypadku oczywiście też opłaca się mieć droższy pakiet, ale cennik i tak jest całkiem korzystny dla początkujących traderów.

To, co z pakietu nigdy nie znika, to dostęp do kalendarza ekonomicznego i platformy Autochartist, które pozwalają w jakikolwiek sposób ogarnąć dynamikę gospodarczą. Rzecz jasna nie gwarantuje to nigdy zamknięcia pozycji z zyskiem, ale przynajmniej pozwala podejmować decyzje na bazie konkretnych danych, a nie intuicji. A podkreślamy to dlatego, że Autochartist z platformą handlową PROfit to często pojawiający się duet i doprowadziło do to w miarę spójnego rozwoju obu produktów, dzięki czemu instrumenty z PROfitu zawsze szybko trafiają do Autochartista, a w tym przypadku również w kalendarzu poświęca się im sporo uwagi.

Kolejny punkt: jasne zasady wypłaty środków. Niby zawsze wyjdzie to na jaw już przy pierwszej wypłacie, ale wielu brokerów nadal używa jako argumentu marketingowego zachęty do wypłaty dowolną metodą. Tyle że tutaj dowolności nie ma i nie może być, jeśli broker podlega regulacji. Domyślną formą wypłaty jest przelew na rachunek bankowy i jedynym możliwym odstępstwem jest wypłata na rachunek karty kredytowej, ale tylko wtedy, kiedy i wpłata pochodziła z karty i jedynie do takiej wysokości, jaka z karty wpłynęła do Fortissio. Fakt, że akurat ten broker nie tworzy tu dziwnych opowieści, jest naszym zdaniem ważny i znamienny – nie jest to mamienie traderów, tylko jasne postawienie sprawy. I słusznie, szkoda czasu na późniejsze tłumaczenie, dlaczego nie można wypłacić przez Przelewy24 czy tam inne PayPale.

Komu warto polecić Fortissio?

Fortissio jest brokerem uniwersalnym z wieloma poziomami kont podstawowych i kontem profesjonalnym. Choć język sprawia wrażenie, jakby główną grupą odbiorców byli raczej niedoświadczeni traderzy, to już wyposażenie i oprogramowanie serwisu pozwala rozwinąć skrzydła absolutnie wszystkim.

Czy to dobry broker dla początkujących użytkowników? W większości przypadków tak, trzeba tu jednak poczynić jedno małe zastrzeżenie. Takie mianowicie, że ponieważ centrum wsparcia nie jest całodobowe, to jeśli w środku nocy zauważysz, że coś nie idzie tak, jak należy, to musisz doczekać do rana. Z drugiej strony – to nie jest wielki problem, bo po pierwsze, niewiele tu może się zepsuć, a po drugie – można asekuracyjnie pozostać przy handlu bez overnightów, przynajmniej na jakiś czas.

Doświadczeni gracze będą mieli trochę twardszy orzech do zgryzienia. Jako że PROfit (i wersja mobilna tej platformy, PROfit mobile) są prawdopodobnie najpopularniejszym rozwiązaniem w swojej kategorii, to nie dają większych możliwości ani w tym serwisie, ani w żadnym innym. Sama platforma, choć doskonała, nie będzie więc powodem do zmiany brokera. Może nim jednak być naszym zdaniem dostępność wielu poziomów kont. Przejście do Fortissio to dla wielu graczy szansa na całkiem spore oszczędności na opłatach albo na skorzystanie z wyższych bonusów przy większych depozytach.

O czym warto pamiętać?

Fortissio jest brokerem, ale nie pracuje na własnej platformie, tylko korzysta z PROfitu. Naszym zdaniem to spory plus, bo i po co wynajdywać koło na nowo. Zwłaszcza że w większości takich przypadków wychodzi raczej kanciaste. Może się jednak przez to okazać, że niektórzy gracze po prostu nie będą za bardzo odczuwali zmiany przy przejściu z innego serwisu. Ale z drugiej strony – nic też nie zmieni się na gorsze, a potencjał rozwojowy Fortissio jest naprawdę spory.

Fortissio – za co też plus – uczciwie ostrzega o ryzyku i robi to w sposób czytelny. Niby wiadomo, że to formalny obowiązek, ale nie wszyscy brokerzy informują o ryzykach tak jasno. Przejrzystość zawsze warto dodatkowo punktować, bo traderzy mają wystarczająco dużo do analizowania i nie trzeba im robić dodatkowo pod górkę.

Podsumowanie

Co można napisać w podsumowaniu recenzji i przeglądu opinii Fortissio? Przede wszystkim jeszcze raz należy podkreślić, że to nie jest scam. Fortissio to nie oszustwo, tylko w pełni legalnie zarejestrowany broker, któremu na ręce patrzy co najmniej kilka agencji rządowych z całej Europy – gdyby cokolwiek złego się wydarzyło, kary byłyby niemiłosiernie wysokie.

A po drugie – już z tych, na razie nielicznych, ale coraz częściej tworzonych opinii wynika, że Fortissio może nie jest brokerem, który zatrzęsie w posadach całym rynkiem, ale na pewno ma spore szanse, żeby przyciągnąć nowych traderów i podebrać konkurencji tych, którzy oczekują czegoś więcej, niż absolutnego minimum. Dobra platforma, narzędzia analityczne, 9 kont handlowych do wyboru zależnie od wartości depozytu, pełna przejrzystość działania i elastyczność. Warto dla porządku wspomnieć o dobrze zaprojektowanej, responsywnej stronie internetowej, dzięki której można handlować na CFD z dowolnego miejsca i zawsze korzystać z natychmiastowych transakcji. Sumarycznie bardzo mocne 5 w skali szkolnej.

#Artykuł sponsorowanyJeden komentarz

 • B
  Bronek

  Od jakiegoś czasu zarejestrowałem się na Fortissio wpłaciłem jakąś gotówkę i mogłem śledzić co się dzieje. Były jakieś wpływy, nie duże ale zawsze. Od dwóch dni nawet nie mogę wejść na stronę . Coś jest chyba nie tak.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.