Inwestuj w kryptowaluty na platformie Etoro

Esport – poznaj 3 cenne informacje na temat elektronicznych sportów i obstawianiu wydarzeń w zakładach bukmacherskich

Esport – poznaj 3 cenne informacje na temat elektronicznych sportów i obstawianiu wydarzeń w zakładach bukmacherskich

Komunikaty firm
14 lipca, 2020
827
20200714164943_download

Esport – poznaj 3 cenne informacje na temat elektronicznych sportów i obstawianiu wydarzeń w zakładach bukmacherskich

Esport jest formą rywalizacji, w której zawodowi gracze prowadzą rozgrywkę w grach komputerowych. Przez dłuższy czas esport nie był traktowany zbyt poważnie, lecz z początkiem XXI wieku stał się coraz bardziej popularny. Pojawiły się specjalne gale i transmisje rozgrywek na żywo. W ostatnich latach tym sportem zainteresowali się popularni komentatorzy, a nawet bukmacherzy. Z poniższego tekstu dowiesz się:

  • czym różni się esport od zwykłego sportu,
  • jakie są najpopularniejsze gatunki gier komputerowych w esporcie,
  • dlaczego warto obstawiać wydarzenia esportowe za pomocą strony LV BET.

Czym różni się esport od zwykłego sportu?

To czy esport można zaliczyć jako normalną dyscyplinę sportową, pozostaje kwestią sporną. Większość specjalistów uważa, że gry komputerowe to sport umysłowy, natomiast w wielu krajach esport został uznany za dyscyplinę sportu, a nawet zawód. W grach komputerowych podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych pojawiają się drużyny, a także indywidualni zawodnicy.

Tym, co łączy esport i zwykły sport są pełnoetatowe wypłaty i sponsorzy. Trening graczy esportowych znacznie się różni od ich zawodników klasycznym sporcie. Trening sportowców polega na doskonaleniu umiejętności fizycznych, diecie itp. Natomiast esportowcy podczas wielogodzinnego treningu rozwijają umysł, prowadząc luźne rozgrywki gier komputerowych czy ustalając taktyki.

Jakie są najpopularniejsze gatunki gier komputerowych w esporcie?

Żeby dobrze obstawić wydarzenie esportowe, warto najpierw poznać choćby podstawowe rozgrywki. Najpopularniejszą z gier komputerowych na świecie jest rozgrywka typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), czyli League of Legends. Polega ona na walce mitycznych stworów i bohaterów na tzw. alejach. W grze zdobywa się wirtualne pieniądze, za które kupowane są przeróżne ulepszenia mające na celu ułatwić rozgrywkę.

Popularnością stale cieszy się gra Counter-Strike, a raczej jej część Global Offensive, znana pod skrótem CS:GO. Jest to drużynowa rozgrywka strzelecka, rozgrywająca się pomiędzy terrorystami i antyterrorystami. Kolejnymi bardzo popularnymi grami są również Dota 2 czy Call of Duty. We wszystkich z wymienionych rozgrywek organizowane są turnieje rangi międzynarodowej z pulą nagród często przekraczającą milion dolarów.

Dlaczego warto obstawiać wydarzenia esportowe za pomocą strony LV BET?

Dla osób, które zainteresowane są obstawianiem wyników i rozgrywek esportu, swoją ofertę przygotowało także LV BET. Za pośrednictwem tej firmy bukmacherskiej można obstawiać wyniki rozgrywek międzynarodowych, a także rangi Mistrzostw świata. Za pośrednictwem strony można nie tylko legalnie obstawiać wydarzenia esportowe, ale także przeglądać statystyki i na żywo śledzić popularne rozgrywki zawodowych graczy z całego świata.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.

pl Polish
X