Bitcoin załamuje się w kierunku 18 000 USD

Bitcoin załamuje się w kierunku 18 000 USD

Wiadomości
19 września, 2022
153
bitcoin spadki rynek krypto

Kurs bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin spadł w kierunku wielomiesięcznego minimum na poziomie 18 400 dolarów. Alternatywne monety są w jeszcze gorszym stanie. Dwucyfrowe straty odnotowały Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot i inne.

Bitcoin kieruje się w stronę 18 000 USD

Nieco ponad tydzień temu, pierwotna kryptowaluta zbliżyła się do 23 000 USD. Był to wielotygodniowy szczyt, jednak aktywo nie zdołało utrzymać się na nim zbyt długo.

Wraz z pojawieniem się danych o inflacji w USA, BTC zanurkował do poziomu 20 000 USD. Dzień później spadł poniżej tej psychologicznej bariery.

Weekend był stosunkowo spokojny. W niedzielę bitcoin chwilowo powrócił powyżej 20 000 USD. Jednak w ciągu ostatnich 12 godzin sytuacja diametralnie się zmieniła.

BTC zaczął ponownie spadać, najpierw do poziomu poniżej 19 000 USD, a później do najniższego położenia cenowego od trzech miesięcy – 18 400 USD. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa spadła do 350 miliardów dolarów, a dominacja nad altcoinami wynosi nieco ponad 39%.

Altcoiny w kolorze czerwonym

Alternatywne monety również odnotowały wczoraj zyski, ale dzis sytuacja się odwróciła.

Najsłabsze wyniki notuje Ethereum. Aktywo to jeszcze w czwartek kosztowało 1600 dolarów za sztukę. Teraz jednak spadło poniżej 1300 dolarów.

Reszta altów o większej kapitalizacji również odczuwa ból. Najmniej boleśnie spadki te przyjął Binance Coin i Tron – obie monety straciły na wartości „tylko” 6,5% i 5%.

Czytaj również:  Kup bitcoiny za pomocą PayPal

Jednak Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu, Polygon, Avalanche i Uniswap zanotowały dwucyfrowe spadki w skali dziennej.

Przy podobnej sytuacji altów o niższej i średniej kapitalizacji, nie dziwi fakt, że ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła w ciągu jednego dnia o prawie 80 miliardów dolarów. Metryka jest bliska przełamania poziomu 900 miliardów dolarów po raz pierwszy od kilku miesięcy.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.